Disse møter du

Disse møter du

💡 Påmelding   🗓️ Se program   🪩 Festmiddag

Savner du et kjent ACOS-fjes? Flere dyktige foredragsholdere publiseres fortløpende

Konferansierer

Kristin Elisabeth Larsen 

Markedssjef i ACOS og konferansier dagtid

Ingen konferanse uten et skikkelig energikick! Kristin gjør comeback på scenen og er klar for sitt tredje år på rad som konferansier. 

Med en bachelor i PR og markedskommunikasjon fra BI, og over syv års erfaring med digital strategi i ACOS, har hun dyp innsikt i hvordan teknologi skaper verdi i praksis. Kristin er kjent for sitt smittende humør og kjappe replikker, men hennes største styrke er nok evnen til å koble faglig tyngde med engasjerende formidling. Gled deg til en konferansier som garantert holder både det faglige nivået og energien på topp!

 

Erik Solbakken

Programleder og konferansier kveldstid

Få i Norge kan skryte av å ha ledet et direktesendt show for flere hundre millioner seere, men det gjorde Erik Solbakken under Eurovision Song Contest. Siden har han vært en av landets mest profilerte programledere, kjent for sin unike evne til å improvisere, involvere publikum og skape magi i øyeblikket. 

Med suksesser som Karl Johan, Bordtenniskameratene og sin minneverdige deltakelse i Kongen befaler i bagasjen, kombinerer han skyhøyt tempo med en herlig, lun folkelighet. Gjør deg klar for en konferansier som garantert løfter stemningen til nye høyder.

 

Eksterne foredragsholdere

Flere dyktige foredragsholdere publiseres fortløpende

Hans-Petter Nygård-Hansen

Foredragsholder og teknologihumanist

Hans-Petter Nygård-Hansen er en profilert formidler med skarp innsikt i hvordan teknologi former mennesker, arbeidsliv og samfunn. Han har markert seg som en av landets tydeligste stemmer innen kunstig intelligens (KI), og brenner for hvordan vi kan ta i bruk den nye teknologien på en klok måte. 

Som "teknologihumanist" er hans filosofi urokkelig: KI og digitalisering er formidable drivkrefter for positiv utvikling, men det krever at vi setter mennesket, etikken og relasjonene i sentrum for omstillingen.

Hans-Petter Nygård-Hansen  - Klikk for stort bilde

Janne Amble 

Journalist, programleder og foredragsholder

Gjennom en årrekke i TV 2 har Janne gått tett på mennesker i krevende livssituasjoner, noe som har gitt henne en unik innsikt i hvordan vi takler press, tøffe valg og vanskelige omstillinger.

I 2024 var hun selv gjennom en stor livsendring da hun ble sykemeldt for utbrenthet. Kroppen sa stopp, og prognosene for å bli helt frisk var dystre. Ved å bruke sitt eget journalistinstinkt startet Janne en grundig prosess for å finne veien tilbake. Nå deler hun åpenhjertig sin dyrekjøpte erfaring om motivasjon, motstand og hva som kreves for å reise seg etter motgang.
 

Petter Schjerven 

Programleder, sakprosaforfatter og foredragsholder

Som prisvinnende programleder og forfatter har Petter dedikert karrieren til å utforske de store spørsmålene i hverdagen – med humor som kompass og faglig tyngde i bunn. 

Bak den folkelige formidlingen ligger utdannelse innen både psykologi, medievitenskap og filosofi. Dette gir ham et skarpt og underfundig blikk på menneskelige relasjoner, kommunikasjon og alt det usagte som former arbeidsplassen og samfunnet rundt oss.

 

Foredragsholdere fra ACOS

Flere dyktige foredragsholdere publiseres fortløpende

Bent-Inge Storheim

Administrerende direktør i ACOS

Siden 1999 har Bent-Inge Storheim vært en sentral drivkraft i ACOS, først med ansvar for prosjekt og forretningsutvikling, og de siste 16 årene som administrerende direktør. 

Med over 25 års erfaring fra innsiden av digitaliseringen i offentlig sektor, har han et unikt fundament for å omsette avansert teknologi til driftssikre fagsystemer. I en tid der kunstig intelligens endrer spillereglene i et forrykende tempo, er målet hans klart: Å omsette denne erfaringen til å drive utviklingen videre, og skape et mer effektivt, åpent og tilgjengelig samfunn gjennom morgendagens digitale verktøy.

Bilde av Bent-Inge, Administrerende direktør i ACOS - Klikk for stort bilde

 

Thormod Hellesøy

Direktør for forretningsområdet Selvbetjening

Thormod Hellesøy er direktør for Selvbetjening i ACOS – et forretningsområde han har hatt gleden av å bygge opp gjennom 20 spennende år i selskapet. Han har en ekte lidenskap for produktutvikling og står i bresjen for digitale suksesser som Interact+. 

Ved å kombinere dyp teknisk innsikt med solid forretningsforståelse, brenner Thormod for å fjerne tidstyver og optimalisere arbeidsprosesser. Målet hans er å utvikle smarte, intuitive verktøy som forenkler innbyggerdialogen og sikrer at offentlig sektor oppnår reell effektivisering og målbare gevinster.

 

Anders Nedland Røneid

Produktsjef i ACOS

Anders er produktsjef for de samfunnskritiske løsningene ACOS Innsyn+ og ACOS Min side. Han har nesten 9 års erfaring fra ACOS, med en bakgrunn som strekker seg fra konsulent og prosjektleder til UX-designer. 

Anders har et blikk for optimalisering – enten det gjelder komplekse digitale innbyggertjenester eller hvordan oppvaskmaskinen bør fylles for mest mulig effektiv tømming. Han brenner for kontinuerlig brukerinvolvering, og jobber målrettet for å sikre at ACOS utvikler treffsikre, tilgjengelige og intuitive løsninger for offentlig sektor.

 

Birte Elin Gulliksrud

Rådgiver i ACOS

Birte er en nøkkelressurs innen fagområdet Eiendom i ACOS. Med bakgrunn fra både kundesiden og leverandørsiden har hun en sjelden helhetsforståelse for hvordan tekniske løsninger best tilpasses organisasjonens behov. Hun har også bred erfaring innen både produktutvikling, integrasjoner, systemtesting og brukeropplæring.

Birte brenner for å tette gapet mellom teknologi og saksbehandling, og jobber målrettet for å utvikle løsninger som sikrer effektivisering, bedre datakvalitet og en enklere hverdag for alle som forvalter eiendomssaker i offentlig sektor.

 

Kamilla Pedersen

Seniorkonsulent i ACOS

Kamillas faglige kjerneområde er å hjelpe virksomheter med å strukturere innhold, optimalisere innholdsarkitektur og sikre en rød tråd i den digitale kommunikasjonen.

Kamilla brenner for klarspråk og universell utforming, og jobber målrettet for å gjøre komplekse budskap tydelige, treffende og brukervennlige. For mange ACOS CMS-kunder er hun allerede et godt kjent fjes – både som engasjert workshopholder og som programleder for den populære webinarserien Helgevasken.

Bilde av Kamilla - Klikk for stort bilde

 

Geir Hansen

Produktsjef for ACOS CMS

Før han tok over som produktsjef for ACOS CMS, ledet Geir komplekse webplattformer i både norske og internasjonale virksomheter. Denne bakgrunnen gir ham en dyp forståelse for kravene som stilles til moderne, sikre og skalerbare nettløsninger.

Som produktsjef leder han den strategiske utviklingen av ACOS CMS, med fokus på å skape fleksible, brukervennlige og søkemotoroptimaliserte verktøy for digital formidling. Geir er i dag et velkjent ansikt for ACOS-kundene, og deler jevnlig sin fagekspertise og innsikt om fremtidens publiseringsløsninger som fast webinarholder.